AKTUALNOŚCI

WSZYSTKIE BIEŻĄCE INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU

Nabór do orkiestry dętej w Sierakowicach

Interesuje Cię gra na saksofonie, puzonie, tubie lub trąbce? Chcesz rozwijać swój talent lub dopiero odkryć nowe zainteresowania? Zapraszamy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie

Nasza szkoła również włączyła się w tegoroczną akcję Narodowego Czytania, której patronat od kilku lat sprawuje para prezydencka.

Czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020, które w naszej szkole odbędzie się 2 września 2019 roku o godzinie 8:10. Msza Święta w Szkole Podstawowej w Puzdrowie rozpocznie się o godzinie 9:00.   

Czytaj więcej

Dożywianie

    Informacja Dożywianie[3591]

Czytaj więcej

Umowa – przedszkole

Poniżej znajduje się plik z umową o świadczenie usług w oddziałach przedszkolnych.

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego.  

Czytaj więcej

III finał Konkursu „Z ortografią za pan brat”

Już po raz trzeci mistrzowie ortografii zmierzyli się ze sobą w finale, który odbył się w ostatni poniedziałek roku szkolnego.

Czytaj więcej

Czerwiec w zerówce

Koniec roku nastąpił oczekiwanie. Dużo przeżyć i wrażeń dostarczył cały rok szkolny a w czasie  rozmów na temat pójścia dziecka do pierwszej klasy,  gdzie uczniowie mogli osobiście skonfrontować swoje wyobrażenia,  pokazano jak budować  pozytywny obraz szkoły, lecz jej nie idealizować, a tym bardziej nie straszyć nią.

Czytaj więcej

Podręczniki i wyprawki

W zakładce RODZICE - PODRĘCZNIKI znajduje się wykaz podręczników i rzeczy, jakie należy zakupić we własnym zakresie. Poza tym publikujemy listę podręczników i ćwiczeń, z jakich korzystać będą uczniowie w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej

Skrócone lekcje

 W związku z falą upałów podjęto decyzję o skróceniu lekcji w dniu 12.06 . Poniżej znajdują się godziny skróconych lekcji:

Czytaj więcej

Rowerowy Maj – podsumowanie

Dnia 31.05.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. B. Sychty w Puzdrowie zakończyliśmy  kampanię Rowerowy Maj

Czytaj więcej

Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi

  W dniu 3 czerwca w oddziale zerówki odbyło się przedstawienie dla uczniów klas I-III oraz najmłodszych przedszkolaków. Grupa zerówki przygotowała montaż słowno – muzyczno –taneczny z okazji Dnia Ziemi.  Zaproszeni goście musieli pokonać trasę mat sensorycznych, dzięki którym doznali niecodziennych doznań dotykowych. Trasa z surowców – nieużytków  była jednocześnie biletem wstępu oraz przedmiotem który ...

Czytaj więcej

Maj w zerówce

Maj to  miesiąc, który posiada trzy głoskową nazwę i choć coraz bardziej przybliża nas do wakacyjnego odpoczynku jest uroczy z różnych powodów.

Czytaj więcej

Wycieczka do Lęborka

17 V odbyła się wycieczka przedszkolaków i „zerówki” do Jumping Park Trampolin w Lęborku.

Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

Warszawa to ważne miejsce zarówno historyczne jak i turystyczne. Nasi uczniowie od dnia 03.06.2029 do dnia 05.06.2019 roku mieli przyjemność uczestniczenia w wycieczce szkolnej organizowanej do Warszawy.

Czytaj więcej

Samo zdrowie

Ostatni tydzień maja w naszej szkole obchodziliśmy pod hasłem: Samo zdrowie. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi profilaktyki uzależnień, zdrowego odżywiania oraz korzyściami płynącymi z aktywności fizycznej.

Czytaj więcej

Dzień Mamy i Taty

Fotorelacja

Czytaj więcej

Ania z Zielonego Wzgórza – drama

Uczniowie klasy piątej wcielili się w bohaterów lektury „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wszyscy daliście radę! Super! Brawo!  

Czytaj więcej

Szkolenie z pierwszej pomocy

Fotorelacja  

Czytaj więcej

Rowerowy Maj

Dnia 06.05.2019 r. klasy IV- VIII w Szkole Podstawowej im.Ks.B. Sychty w Puzdrowie po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskiej kampanii „ Rowerowy Maj”.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego a także pierwszej pomocy to podstawa do wzięcia udziału w corocznym gminnym konkursie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego czyli BRD.

Czytaj więcej

Nowoczesny sprzęt na co-dzień

Dnia 07.05.2019 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się finał konkursu technicznego "Nowoczesny sprzęt na co-dzień".

Czytaj więcej

VII Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „ENGLISH FUN”

Dnia 27.03.2019r. troje uczniów z naszej szkoły. Franiciszek Reszka kl. IV, Milena Płotka kl. V oraz Karol Brzeziński kl. VII, wzięło udział w VII Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego "ENGLISH FUN" organizowanym w Mojuszu.

Czytaj więcej

Cyrk

Fotorelacja

Czytaj więcej

Rowerowy Maj

Kampania „Rowerowy Maj 2019” (zwana dalej „Kampanią”) ma charakter konkursu. Kampania adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych oraz pracowników szkół podstawowych/ przedszkoli z terenu Gminy Sierakowice.

Czytaj więcej

W Krainie Lawendowego Rycerza

W dniu 04.04.2019 r najmłodsi uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w wycieczce do Kościerzyny.

Czytaj więcej

Zajęcia otwarte w przedszkolu

O tym, że życie przedszkolaka wcale nie jest łatwe, a i obowiązków bywa dużo, przekonali się rodzice, którzy uczestniczyli w otwartych zajęciach przedszkolnych.

Czytaj więcej

Bajko – czytanie marzec

W dniu 04 marca gościem głośnego czytania była pani Sabina mam Wiktorii, która odczytał pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o dziewczynce która miała najdłuższe włosy na  świecie. ,,Zaplątani ‘’to historia o złotowłosej księżniczce, która została porwana  jako dziecko z zamku swoich rodziców i uwięziona w samotnej wieży.

Czytaj więcej

Komunikat Dyrektor Szkoły

Dyrektor Szkoły Podstawowej im.ks. Bernarda Sychty w Puzdrowie informuje, iż 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) prawdopodobnie rozpocznie się bezterminowy, zbiorowy strajk pracowników oświaty, organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej

Gminne eliminacje konkursu ortograficznego

29 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje konkursu ortograficznego „Wiosenne dyktando”, którego głównym organizatorem jest Szkoła w Goręczynie.

Czytaj więcej

Powitanie wiosny

Wesoło i z humorem obchodziliśmy powitanie wiosny.

Czytaj więcej

Marzec w zerówce

Marzec obfitował w przeróżne ciekawostki w zerówce. To również czas kiedy z utęsknieniem dzieci czekały na pierwszy powiew wiosny i wiosenne słonko.  Ale zacznijmy od początku.

Czytaj więcej

Rocznica urodzin patrona szkoły

Czytaj więcej

Dzień Jedności Kaszubów

Dzień Jedności Kaszubów to doroczne święto upamiętniające pierwszą pisemną adnotację o Kaszubach, zawartą w bulli papieża Grzegorza IX. 19 marca 1238 roku zatytułował on szczecińskiego księcia „księciem kaszub”, potwierdzając dobra podarowane zakonowi joannitów przez Bogusława I pod Stargardem nad Iną.

Czytaj więcej

Konkurs Piosenki Angielskiej w Mojuszu

Dnia 11 marca 2019r uczennica VIII klasy, Dominika Bojanowska, wzięła udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenek Anglojęzycznych w Mojuszu.

Czytaj więcej

Lutowe bajkoczytanie

W dniu 4 lutego kolejną bardzo długą a jednocześnie od czasu do czasu tzw. zawiłą bajkę odczytała naszym wychowankom pani Ania mama Igora i Oliwiera.

Czytaj więcej

O Smoku i Królu Leniuchu – wycieczka do Kartuz

W dniu 7 marca nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach, gdzie na deskach auli mogli obejrzeć zabawne przedstawienie teatralne przygotowane przez Atrybyt Event& Art bajkę pt.,, O Smoku i Królu Leniuchu”.

Czytaj więcej

Luty w zerówce

Luty to jeden z niedługich miesięcy w roku. To również czas na odpoczynek i nabranie sił w czasie ferii zimowych. Pomimo to obfitował w wiele atrakcji dzięki którym wasze dzieci nabyły nowe doświadczenia w wielu obszarach.

Czytaj więcej

Jest karnawał…

  „Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale”. Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 1 marca 2019 roku. Uczniowie świetnie się bawili w ...

Czytaj więcej

Bal karnawałowy w przedszkolu

8 lutego w piątek w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Czytaj więcej

Rekrutacja

    W zakładce Rekrutacja pojawiły się aktualne dokumenty związane z rekrutacją do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej

„Nowoczesny sprzęt na co-dzień” – konkurs

Uwaga konkurs !!! "Nowoczesny sprzęt na co-dzień"

Czytaj więcej

Konkurs „Rodnô mòwa”

  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym  konkursie “Rodnô mòwa”. Eliminacje szkolne odbędą się 19 marca 2019 roku o godz. 9.00. Bardzo proszę, aby o udziale powiadomić nauczyciela języka kaszubskiego.

Czytaj więcej

Nocka w szkole IV-VII

  Fotorelacja

Czytaj więcej

Nocka w szkole

25 – 26 stycznia 2019 roku dzieci z klas młodszych a następnie 08-09.02.2019 dzieci z klas starszych nocowały w naszej szkole . Pełna wrażeń i emocji noc na-pewno długo zostanie w pamięci uczniów i rodziców:-)

Czytaj więcej

Bezpieczne ferie

Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie! Do zobaczenia po feriach!

Czytaj więcej

Promocja podręcznika „Kaszëbsczi Òdkriwca”

PODZIĘKOWANIA

Czytaj więcej

Fryzjer w przedszkolu

Fryzjerstwo to jedna z tych prac, której efekty widoczne są natychmiast po obsłużeniu klienta. Współczesny fryzjer to ważna postać w życiu każdego, komu nie jest obojętny jego wygląd.

Czytaj więcej

Bajkoczytanie w styczniu

W dniu 14.01.2019 r gościem głośnego czytania była pani Ania, mama Oliwiera i Igora. Pani Ania przeczytała naszym podopiecznym pięknie ilustrowaną książkę wydawnictwa LIWONA, która zawiera szereg baśni o przeróżnych tytułach jak również wielu autorów tzw. adaptacji tekstu literatów.

Czytaj więcej

Styczeń w zerówce

Aż trudno uwierzyć, że za nami stary rok a powitaliśmy kolejny 2019 nowy z pewnością pełen atrakcji i wyzwań. Zatem przypomnijmy sobie czego wasze dzieci nauczyły się i z jakimi umiejętnościami musiały się zmagać.

Czytaj więcej

Wycieczka do Loopy’s World

Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami.

Czytaj więcej

Akcja Kocyk zakończona

  W dniu 18 XII 2018 r gościem w naszej szkole była pani Małgorzata Woźniak organizatorka akcji ,,Podziel się kocykiem” na terenie powiatu kartuskiego. Tak więc dziś przekazaliśmy na ręce naszego gościa zebrane dary na rzecz OTOZ Animals –schronisko Ciapkowo w Gdyni oraz  dary dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ssaków „Ostoja” w Pomieczynie. Serdecznie dziękujemy ...

Czytaj więcej

„Ozdoba bożonarodzeniowa – gwiazda” oraz „Szopka bożonarodzeniowa”

Dnia 18.12.2018 nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów etapu szkolnego "Ozdoba bożonarodzeniowa – gwiazda" oraz "Szopka bożonarodzeniowa".

Czytaj więcej

Wigilia szkolna

21 grudnia w Naszej Szkole już po raz kolejny zagościli aniołowie wraz z Maryją i Józefem aby nieść nowinę wielką "Panna porodziła Syna ".

Czytaj więcej

Grudzień w zerówce

  Fotorelacja  

Czytaj więcej

Lekcja otwarta w zerówce

  Fotorelacja  

Czytaj więcej

Zajęcia warsztatowe w zerówce – Świąteczny wianek – Świąteczne zamieszanie

W dniu 11 XII 2018 r w grupie zerówki odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami i dziećmi.

Czytaj więcej

CZARODZIEJSKIE SŁOWA

W dniu 12 XII 2018 r najmłodsi – przedszkolacy i zerówka uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Kościerzyny, gdzie w Kościerskim Domu Kultury ,, Remus” obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru ARTENES – z Wrocławia spektakl pt. ,, CZARODZIEJSKIE SŁOWA”.

Czytaj więcej

Piernikowy czas

Dnia 13.12.2018 roku dzieci z klasy I i II piekły pierniczki.

Czytaj więcej

Zabawa andrzejkowa

W piątek 30listopada uczniowie klas I-III miło spędzili czas podczas Zabawy Andrzejkowej.

Czytaj więcej

Warsztaty w pizzerii

Fotorelacja  

Czytaj więcej

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

  W dniu 29 XI 2018 r gośćmi  w naszym przedszkolu były Pluszowe Misie. Właśnie 25 XI ten miękki, puchaty pluszowy Mis obchodzi 114 urodziny. Najmilszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było ...

Czytaj więcej

Bajkoczytania czas!

W tym roku jesienna pogoda rozpieszczała nas niesamowicie długo. Również początek listopada sprzyjał nam by kontynuować zabawy na dworze lub zachęcał do spacerów na łonie natury.

Czytaj więcej

Listopad w zerówce

W kolejnych tygodniach listopada działo się wiele. Jednym z elementów na który nie mieliśmy wpływu to zmiana czasu do którego trzeba było się przyzwyczaić.

Czytaj więcej

Uczymy się ratować życie!

Dnia 20.11.2018r. uczniowie klas I-III oraz klasa IV uczestniczyli w zajęciach na temat udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom.

Czytaj więcej

Krawcowa – gość w przedszkolu

Aby przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią krawcową Magdalenę Płotkę.

Czytaj więcej

Święto Patrona

  Dnia 23.11.2018 w naszej szkole, odbyła się uroczystość upamiętniająca kolejną rocznica śmierci ks. Bernarda Sychty (25.11.1982), a zarazem 20 rocznica nadania naszej szkole imienia tak wybitnej osobistości. Święto rozpoczęło się uroczystym apelem, na którym przedstawiony został film „Ks. Bernard Sychta -patron naszej szkoły”. W projekcie tym uczestniczyła klasa VII i II. Podczas uroczystości nastąpiło ...

Czytaj więcej

Akcja „Podziel się kocykiem”

Szanowni Rodzice zwracamy się do Was i prosimy o przyłączenie się do akcji ,,Podziel się kocykiem” wraz z waszymi dziećmi!

Czytaj więcej

Lekcja kleksografii

W trakcie omawiania lektury „Akademia pana Kleksa” uczniowie klasy IV postanowili choć przez chwilę poczuć się jak wychowankowie pana Ambrożego Kleksa.

Czytaj więcej

Śniadanie daje moc!

Czwartek 8 listopada, dla uczniów klas I-III ten dzień rozpoczął się bardzo pracowicie, ale też zdrowo i kolorowo.

Czytaj więcej

Bëlné czëtanié – etap gminny

Po etapie szkolnego konkursu “Méster Bëlnégò czetaniô” dnia 13.11.2018 roku odbył się konkurs gminny.

Czytaj więcej

100-lecie odzyskania niepodległości!!!

Akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - fotorelacja

Czytaj więcej

Konferencja dla Niepodległej

Dnia 8 listopada 2018r. klasa VII skorzystała z zaproszenia Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach i wzięła udział w konferencji naukowej o tematyce patriotycznej z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

Czytaj więcej

Warsztaty gipsowe dla dzieci

W dniu 5 listopada 2018 r. w oddziale zerówki odbyły się zajęcia artystyczne dla wszystkich przedszkolaków.

Czytaj więcej

Wiersz – prezentacja

Prezentacja do pobrania tutaj....

Czytaj więcej

Nasi uczniowie laureatami konkursu ,,Kaszubskie Madonny”

5 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Hucie nastąpiło rozstrzygnięcie XIV konkursu plastyczno- literackiego ,,Kaszubskie Madonny"

Czytaj więcej

Październik w zerówce

Kolejny miesiąc za nami. Wasze dzieci są coraz bardziej twórcze i bystre. Zatem warto przybliżyć wszystkim czego nauczyły i dowiedziały się przez kolejne tygodnie.

Czytaj więcej

LEŚNY LUDZIK – LEŚNA SOWA – LEŚNY MECH!

Las od zawsze odgrywał ogromną rolę w życiu człowieka – dawał mu schronienie, pokarm i opał.

Czytaj więcej

Bajkoczytania czas!

W październiku rozpoczęliśmy w oddziale zerówki nasze wspólne głośne bajkoczytanie, które jest wydarzeniem zainspirowanym inicjatywą “Cała Polska czyta dzieciom” promującą czytanie dzieciom książek zgodnie z dewizą: “czytaj dziecku 20 minut dziennie – codziennie”.

Czytaj więcej

16 października – Dzień Papieski

Czytaj więcej

Ślubowanie Pierwszaków! Fotorelacja

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Nasza szkoła postanowiła również włączyć się akcję Narodowego Czytania zainicjowaną przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku.

Czytaj więcej

XVII Dyktando Kaszubskie w Kolbudach

Dnia 13.10.2018 r. odbyła się wycieczka do Kolbud w celu promowania regionu kaszubskiego na XVII Dyktandzie Kaszubskim.

Czytaj więcej

Samo zdrowie

Dnia 8 października odbył się festyn dla uczniów szkoły – Samo zdrowie.

Czytaj więcej

Policjant w przedszkolu

Dnia 5 października przedszkolaki odwiedził policjant, Pan Krzysztof Dzięcielski z Wydziału Ruchu Drogowego z Kartuz.

Czytaj więcej

Smaczne i zdrowe koktajle owocowe!

W dniu 4 października uczniowie zerówki przygotowały pod kierunkiem nauczyciela owocowe koktajle.

Czytaj więcej

Wycieczka do ZOO

Czytaj więcej

Wycieczka do Rumi

W piątek 28 września przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do parku – powrotu do przeszłości.

Czytaj więcej

Wrzesień w zerówce

Aż trudno uwierzyć, że za nami cały miesiąc w zerówce zakończony. A zatem przypomnijmy sobie jak wasze dzieci angażując się twórczo i poznawczo małymi krokami poznały tajemnice wrześniowych zmagań.

Czytaj więcej

Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć!

W minionym tygodniu przedszkolaki realizowały projekt badawczy - Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć.

Czytaj więcej

Wizyta strażaka w przedszkolu

Dnia 25 września do dzieci w przedszkolu i w zerówce zawitał wyjątkowy gość, strażak. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka oraz działań Straży Pożarnej.

Czytaj więcej

Lekcja techniki w terenie

Bezpieczeństwo- tak ważna definicja przewija się na wszystkich zajęciach lekcyjnych w naszej Szkole, jednak zajęcia z Techniki to te na których mowa o niej cały rok, gdyż dzieci z klasy IV przygotowują się do zdobycia swojego pierwszego w życiu "Prawa jazdy".

Czytaj więcej

Wywiadówka

W środę 12 września o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.

Czytaj więcej

Podręczniki na rok szkolny 2018/2019

Przypominamy, że wszyscy uczniowie klas I-VIII w roku szkolnym 2018/19 podręczniki wypożyczają z biblioteki szkolnej, a ćwiczenia otrzymają bezpłatnie.

Czytaj więcej

Nowy wygląd strony

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym także Internetu, wymaga od nas dostosowania się do najnowszych trendów. Nie jest to jednak jedynie pogoń za modą, ale raczej chęć bycia dostępnym dla użytkowników, niezależnie od tego, na jakich urządzeniach oglądają naszą stronę.

Czytaj więcej

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

Szkoła Podstawowa im. ks. Bernarda Sychty

w Puzdrowie

Puzdrowo 32, 83-340 Sierakowice