Gminne eliminacje konkursu ortograficznego

 

29 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje konkursu ortograficznego „Wiosenne dyktando”, którego głównym organizatorem jest Szkoła w Goręczynie.

Po raz pierwszy eliminacje odbyły się  w naszej gminie. W ortograficzne szranki stanęli najlepsi  z 9 placówek naszej gminy: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoły Podstawowe z  Gowidlina, Tuchlina, Łyśniewa, Załakowa, Kamienicy Królewskiej, Mojusza oraz Puzdrowa.

Uczniowie zmagali się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII i III gimnazjum. Każda ze szkół mogła wytypować po troje uczniów. Łącznie do eliminacji przystąpiło 46 uczestników:  25 z kategorii IV-VI oraz   21 z kategorii VII-VIII i III gimnazjum.

Uczniowie pisali test dyktanda, który podchodził z powieści Czesława Miłosza Dolina Issy. Zadanie nie było łatwe, ponieważ tekst zawierał nazwy własne, przysłowia oraz słownictwo związane z przyrodą: nazwy ptactwa i roślin.

Komisja, w skład której weszli nauczyciele poloniści z placówek biorących udział w konkursie: Emilia Maszke, Wioletta Dworak, Mirosława Formela, Wioletta Winczewska, Wioletta Brzeska, Anna Holk-Łebińska oraz Wiesława Kuchta oceniła prace i wytypowała najlepszych. Oto wyniki:

 

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce Robert Bronk SP nr 1

II miejsce Anna Klein  SP nr 1

III miejsce Paulina Młyńska SP w Puzdrowie

 

Kategoria klas VII-VIII i III gimnazjum

I miejsce Filip Mechliński SP nr 1

II miejsce Katarzyna Szulc SP nr 2

III miejsce Marta Syldatk SP w Gowidlinie

 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz notes, a laureaci dyplomy i nagrody. Całość nagród ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Judycie Kroskowskiej za wsparcie naszego konkursu!

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 29 kwietnia w Goręczynie.

 

Emilia Maszke

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

Szkoła Podstawowa im. ks. Bernarda Sychty

w Puzdrowie

Puzdrowo 32, 83-340 Sierakowice