Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nauczyciel na medal!

Kochani,

Pani Justyna Kaminska została zgłoszona do plebiscytu „Nauczyciel na medal”.  Żeby zwyciężyć, potrzebuje Waszych głosów.

Jeśli cenicie pracę Pani Justyny głosujcie, wysyłając sms o treści NJT.131 pod numer 72355.

Głosowanie trwa do piątku 28 października do godziny 21.

Za Wasze głosy serdecznie dziękujemy!


Konsultacje dla rodziców

Serdecznie zapraszamy rodziców na konsultacje, które odbędą się we wtorek (25.10) od 17.00 do 18.00.  Będzie okazja do indywidualnych spotkań z nauczycielami. 


Słoń Benjamin i mały piesek.

W dniu 20 X 2016 r. dzieci z oddziału zerówki miały okazję usłyszeć kolejną fantastyczną bajkę pt. ,,Słoń Benjamin i mały piesek’’. Gościem  owego  głośnego czytania była pani Ewa Damaszk, mama Tomka, która wytrwale odczytała dość długi, interesujący tekst. Słoń Benjamin, bo o nim mowa - to  uprzejmy, wrażliwy, mądry ale też trochę niezdarny słoń, który wraz ze swoim przyjacielem Ottonem przeżywa mnóstwo niezwykłych przygód, odkrywając przed dziećmi tajemnice współczesnego świata i codziennego życia. Ważne jest również to, że treść bajki porusza wiele ważnych kwestii dotyczących życia zwierząt, opieki nad nimi bez jakichkolwiek cech przemocy. Przyjaciele, którzy pojawiają się u boku słonia Benjamina są zawsze gotowi stawiać czoła niesprawiedliwości i potrafią rozwiązać każdy, nawet najmniejszy problem. Oprócz rozrywki i dobrej zabawy, pokazują najmłodszym jak ważne jest wyciąganie wniosków z różnych sytuacji i nauka na przyszłość oraz wspólne działanie w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Podobnie tu słoń Benjamin opiekuję się małym pieskiem, którego ktoś przywiązał do bramy ZOO z karteczką ,,Proszę zadbać o pieska”. Benjamin zaopiekował się małym przyjacielem, nakarmił wraz z dozorcą Karlem i gotów był znaleźć dla niego kogoś do wspólnej zabawy. Jednak zapomniał, że ZOO to nie miejsce dla psów a głaskanie obcych zwierząt jest wykluczone podobnie jak przebywanie zwierząt w różnych miejscach użyteczności publicznej np. szpitalu. Jedynym rozwiązaniem jest schronisko dla zwierząt, które niestety przepełnione jest różnego rodzaju zwierzątkami czekającymi na swoich nowych właścicieli. Pomocną ,,deską ratunku’’ jest okazanie im trochę serca i ciepła. W bajce tej na szczęście wszystko dobrze się kończy, bo w Zoo gdzie mieszka słoń Benjamin od tego momentu mile widziane są wszystkie zwierzęta psy również.

Ta podróż czytelnicza uzmysłowiła nam wiele ważnych spraw. Decydując się na zwierzątko należy o nie dbać. Nie wolno  pozostawiać go, gdy się nam znudzi.  To bardzo odpowiedzialne zadanie, więc należy przemyśleć decyzję o jego nabyciu i zamieszkaniu wraz z nami. Bajka również przestrzega nas przed dotykaniem, głaskaniem obcych zwierząt oraz przypomina o niesieniu pomocy bezdomnym zwierzętom w schroniskach.  Mamy nadzieję, że treść była wymowna dla naszych uczniów, a zbliżająca się akcja ,,Podziel się kocykiem”  która nabierze tempa organizacyjnego  już pod koniec listopada będzie pocieszeniem na ,, psie smutki” . Ale o tym niebawem zakomunikujemy uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy pani Ewie za ujmujące spotkanie z dziećmi i osłodzenie spotkania  pysznymi cukiereczkami. Było znakomicie.

M.H.


Cztery pory roku. Jesienny klimat, jesienne smaki.

Kochane dzieci.

Jestem Pani Jesień, która piękne kolory niesie. Jak wiecie, chodzę jesienią po świecie. Wszędzie gdzie się znajduję, śliczne obrazy maluję. Zostawiam piękne kolorowe liście, które w słońcu błyszczą ogniście. Drzewa, krzewy złotem obsypuje. Park i las swoim bogactwem obdarowuję. Lecz gdy październik odchodzi, wiatr swym podmuchem ziemię bardziej chłodzi w listopadzie. I choć to ta sama pora roku zmiany widać na każdym kroku. Na potwierdzenie tych wszystkich zmian wysyłam wam opowiadanie, które wysłuchajcie z waszą panią. Mówiły mi także odlatujące ptaki, że wy kochane przedszkolaki dużo o jesiennej przyrodzie wiecie i chętnie o tym opowiecie. Na zakończenie mego listu proszę by duzi i maili bacznie przyrodę obserwowali. 

Wasza Pani Jesień


Wizyta policjantki

Dnia 18.10.2016r. w szkole pojawiła się pani  policjantka Magdalena Formela. Opowiadała nam jak powinniśmy się zachowywać w szkole i poza szkołą. Uświadomiła nam co to jest demoralizacja, jakie są jej przykłady oraz jakie konsekwencje karne grożą osobom, które się demoralizacji dopuściły. Mówiła nam też, że po zmroku musimy nosić odblaski, żeby nie zostać potrąconym. Za niedostosowanie się można dostać nawet mandat. Niektórzy zadawali pytania. Najczęściej dotyczyły one zasad używania skuterów, motorów czy qadów. Okazało się, że zgodnie z prawem można z nich korzystać jeśli ma się ukończone 14 lat, zdało się egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i otrzymało prawo jazdy kategorii AM.

Przestrzegamy amatorów jazdy na tych pojazdach mechanicznych, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo uciążliwe. W takich przypadkach sądy najczęściej wydają wyroki zakazujące przystępowania do egzaminu na prawo jazdy do 21 roku życia.

Kinga Formela