Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wizyta pielęgniarki w przedszkolu

Dnia 13 grudnia przedszkolaków odwiedziła pielęgniarka szkolna. Dzieci  dowiedziały się  czym zajmuje się pielęgniarka, co to jest higiena osobista uzyskały praktyczne rady, jak dbać o własne zdrowie. Teraz już na pewno dzieci wiedzą, że ważne jest dbanie o higienę osobistą, poprawne mycie zębów, racjonalne odżywianie, wizyty kontrolne u lekarzy (dentysta, szczepienia okresowe). Pani pielęgniarka bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania naszych małych przedszkolaków.

A.W.


Wycieczka do kina Remus

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby skrócić naszym uczniom czas oczekiwania na nie,  dnia 08.12.2017r. klasy I-III wybrały się na wycieczkę do kina Remus w Kościerzynie na bajkę pt. Pierwsza Gwiazdka”. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli historię narodzin Jezusa w wersji animowanej. Po wyjściu z budynku, usłyszeliśmy pytanie: „ Kiedy znowu pojedziemy do kina?” , więc możemy uznać nasz wyjazd za udanySmile

B.K.


Piernikowy zawrót głowy

W dniu 11 i 12 grudnia w oddziale zerówki odbyły się zajęcia przedświąteczne. W pierwszym dniu uczniowie klasy dekorowali posypkami pierniczki przygotowane przez panią Anię Baranowską, mamę Maksymiliana. Praca upłynęła w pełnym skupieniu, zaangażowaniu wszystkich dzieci. Nie zabrakło pomysłów w dekorowaniu piernikowych gwiazdek, księżycy, domków, serduszek itp. wzorów. Każdy uczeń chciał, by jego ciasteczko wyglądało apetycznie i wyjątkowo, co też się stało. W czasie kulinarnych zmagań dekorowania – brzuszki – łakomczuszki – kosztowały kolorowe posypki, ciasteczka by sprawdzić czy można je podać naszym rodzicom podczas wspólnego spotkania klasowego w kolejnym dniu. Pierniczki prezentowały się efektownie i również tak samo skutecznie znikały z talerzy.  W wtorkowe spotkanie klasowe Rodzice naszych uczniów mogli skosztować tych specjałów i wspólnie z dziećmi spędzić czas na zajęciach ,,warsztatowych” pt. ,,Choinki czar”. Nie zabrakło kolęd, pastorałek, wspólnej ciepłej atmosfery. Dziękujemy wszystkim Mamusiom i Babci – za tak profesjonalne przygotowanie się do zajęć, wspólnie spędzony czas w przedszkolu. A oto fotorelacja ze spotkania klasowego.

M.H.


Choinki czar - prezentacja

W pobieralni dostępna jest prezentacja o świętach autorstwa pani Małgorzaty Herczuk. Zapraszamy do ściągania i oglądania!


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKUSU BIBLIOTECZNEGO

„Bajki J. W. Grimm i Ch. Perraulta”

I grupa wiekowa- przedszkolaki 

I miejsce – Marcelina Siebert

II miejsce - Julian Dawidowski

III miejsce - Martyna Labuda

Wyróżnienie: Kornel Lehmann 

II grupa wiekowa „0” 

I miejsce - Aleksandra Klejna

II miejsce - Julita Labuda

III miejsce – Iga Lehmann

Wyróżnienie: Natalia Reszka, Julia Cyman, Weronika Klejna 

III grupa wiekowa kl I-III 

I miejsce – Aleksandra Lis

II miejsce – Liliana Młyńska

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace, które można zobaczyć w bibliotece szkolnej.

M.S.