Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Bal karnawałowy w przedszkolu

„Każde dziecko duże, małe,

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż.”

Bale karnawałowe to tradycja, nie może ich zabraknąć w żadnym przedszkolu. Dlatego też w dniu 24 II 2017 r. w naszym oddziale przedszkolnym bal zainaugurowała pani Ania Woźniak, która serdecznie powitała naszych podopiecznych życząc im miłej zabawy i moc wrażeń podczas wspólnej zabawy karnawałowej. Ten wstęp zapoczątkował znakomity nastrój i klimat dzięki któremu pani Ania  poprowadziła korowód balowiczów w takt muzyki. Podczas trwania zabawy odbyły się quizy, zagadki i  konkursy. Dzieci wykazały się także zręcznością w czasie podrzucania  kolorowych piórek. Na parkiecie królowały wróżki, cyganki, Indianie, księżniczki, motylki, policjanci, strażacy i rycerze. Nie zabrakło także oryginalnych pomysłów na bajkowy strój karnawałowy, choćby smoka, Pipi Lansztrung, diabełka czy klauna. Fantazje dzieci i kreatywność rodziców były imponujące, przedszkolaki wyglądały bajecznie i kolorowo. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno szczególnie w czasie konkursu ,,Zgadnij kim jestem” w niecodziennym stroju szlafrokowym.

Przebierańcy bawili się świetnie, uczestnicząc z wielką ochotą  we wspólnych zabawach, pląsach, konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Do zabawy aktywnie włączali się również pani Grażyna, pani Dominika oraz pan Tomasz.  Taka integracja dostarczała wszystkim wielu emocji i radości, a to było jednym z głównych celów naszego balu. Było bardzo wesoło, kolorowo. Mamy nadzieję, że  zdobyte przeżycia pozostaną w pamięci uczestników przez długi czas. Wspólna degustacja słodkości przygotowanych i przyniesionych przez rodziców wzbogaciła doznania smakowe balowiczów.

M.H.


SPOTKANIE Z LEŚNICZYM - MYŚLIWYM

W dniu 17 II 2017 r. gościem specjalnym w naszym oddziale przedszkolnym był p. K. Sieniek, który przyjął nasze zaproszenie jak zawsze bardzo żywiołowo. Wizyta ta również miała charakter edukacyjny. Uczniowie miło spędzili czas na rozmowach o zwierzętach leśnych, ciekawostkach o lesie. Wspólnie obejrzeli film edukacyjny ,,Dzik Rijo” oraz mogli z biska obejrzeć trofea z polowań myśliwskich.  Razem uczyliśmy się rozpoznawać ślady – tropy zwierząt oraz poznaliśmy nowe pojęcia związane z myślistwem: ambona, zagajnik. Padało wiele ciekawych pytań związanych z życiem zwierząt czasie zimy. Ciekawe książki, bogato ilustrowane obrazy działały na wyobraźnie naszych podopiecznych. Nie zabrakło chwili na zdjęcia z porożem jelenia, które jak się okazało było ciężkim w utrzymaniu doświadczeniem. Nasz gość przekazał na ręce nauczycieli ciekawe edukacyjne książeczki ,,Co zrobić w lesie, gdy…” oraz zeszyty edukacyjne ,,Łowiectwo” i kolorowanki dla najmłodszych w celu zgłębienia wiedzy na temat różnorodności otaczającej nas fauny. Uczniowie zerówki otrzymali również zakładki do książek przedstawiające postacie zwierząt. Tak w miłej atmosferze czas upłynął bardzo szybko. My żegnając naszego gościa przekazaliśmy zebrane przez uczniów naszej całej szkoły  ,,smakołyki’’. Nie zabrakło buraków, ziemniaków, marchewki, kapusty, jabłek, siana, suchego chleba czy ziarna dla ptaków. Nasi uczniowie są wyjątkowi, to dzięki nim choćby jeden dzień  dla leśnych zwierząt stał się wyjątkowo smaczny. Empatia w tych małych sercach jest wielka i o to chodziło. A żeby to uściślić zobaczcie wyjątkowo przemiłe zdjęcia z samego spotkania oraz zdjęcia na żywo z załadownego na bogato paśnika. 

M.H.


MOJA ULUBIONA PORA ROKU

Któż nie lubi oglądać lub słuchać bajek Walta Disneya, które stworzył, i które do dziś oglądane i słuchane są przez najmłodszych na całym świecie. To dzięki niemu stworzone zostały przeróżne znane postacie z kreskówek, filmów animowanych, choćby Myszka Miki, Kaczor Donald obdarzony wybuchowym charakterem. Do pełnometrażowych animowanych klasyków wytwórni Disneya należą także filmy: "Dumbo", "Bambi", "Zakochany kundel", "Śpiąca Królewna", "101 Dalmatyńczyków", "Pinokio".   Sukcesy święciły także filmy "Mała Syrenka" ,"Piękna i Bestia", "Król Lew" czy film Gdzie jest Nemo?" Ta plejada filmów animowanych przełożyła się również na słowo pisane i dzięki temu możemy słuchać słowa czytanego przełożonego przez wielu autorów – pisarzy. Dlatego w  dniu 14 II 2017 r. dzieci z oddziału zerówki miały okazję wysłuchać bajki pt. ,, Cztery pory roku”, gdzie głównymi bohaterami utworu jest paczka przyjaciół ze Stu Milowego Lasu. Mowa tu  o przygodach Kubusia Puchatka, stworzona na podstawie książki Alana Milne'go. To w bajce tej spotykamy się z Misiem o "małym rozumku", który odwiedza swojego przyjaciela Prosiaczka. Kubuś  pomaga w  wiosennych porządkach domowych  oczywiście z nieodzowną ekipą przyjaciół segregując przedmioty do kartonów według określonej pory  roku. Czy było to łatwe zadanie? Czy przyjaciele zgodnie porządkowali ,,bałagan’’? Czy udało się im prawidłowo posegregować przedmioty do pudełek? Hm… A tego już dowiecie się od samych słuchaczy. Jedno mogę zdradzić, dobrze, że są PORY ROKU, bo wszystko jest o wiele łatwiejsze. A jaka jest twoja ulubiona pora roku?

M.H.


Zabawa karnawałowa u najmłodszych
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Jak co roku o tej porze uczciliśmy w naszej szkole jedne z najważniejszych osób każdego dziecka - jego Babcie i Dziadków. Nie zapomnieliśmy również o najstarszych mieszkańców naszego sołectwa. Nasi kochani Seniorzy już tradycyjnie zebrali się w murach naszej szkoły, aby wziąć udział w mszy świętej, którą w tym roku poprowadził proboszcz parafii św. Marcina ks. Tadeusz Knut.  Przy poczęstunku Babcie i Dziakowie przyglądali się poczynaniom swoich wnuków. Podczas części artystycznej wystąpiły przedszkolaki, prezentując dwa tańce, uczniowie klasy I, którzy recytacją i śpiewem zaprezentowali się swoim Dziadkom oraz członkowie koła teatralnego „Remus” w przedstawieniu w języku kaszubskim pt: „Redunka”.

W drugiej części z kabaretowym programem autorskim wystąpił Tomasz Fopke.

Podczas uroczystości panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawiły Seniorom program skierowany specjalnie dla nich, służyły pomocą przy wypełnianiu formularzy i dokonywaniu wszelkich niezbędnych formalności.

 Po raz pierwszy wręczono kwiaty najstarszej Seniorce i najstarszemu Seniorowi obecnemu na sali. W tym roku bukiety róż trafiły do pani Stanisława Szulfer oraz pan Piotr Szulista.

Uroczystość zorganizowana została przy współpracy z GOPS, Radą Sołecką oraz Radą Rodziców.

E.M.