Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Krasnoludki na balu u Królowej Wiosny
,,Tajemnicze krasnoludki to przemiłe, małe ludki, które wszyscy uwielbiamy chętnie o nich tez czytamy. W zbiorze, który dla Was mamy, piękne bajki zamieszczamy. Krasnoludki tam mieszkają, główki z kartek wychylają i na Ciebie tam czekają - w świat niezwykły zapraszają nas…..”
W dniu 2 marca została odczytana kolejna bajka dla słuchaczy zerówki. Tym razem to bajka wierszowana, z bogato zdobionymi ilustracjami autorstwa Andrzeja Darowskiego.
Autorką tych przygód jest Aleksandra  Hubnerowa, która  pokazuje królestwo leśnych skrzatów, wybierających się na bal u pani Wiosny. Przygotowań wiele czeka naszych bohaterów, aby pięknie się wystroić  by powitać panią wiosnę. Od samego ranka – w pocie czoła i mozole szyły kostium tak wytrwale aż im pot kapał po czole. Gdy skończyły szyć – a efekt miły to z radości podskoczyły  - że na balu pośród gości będą znakomicie stroić orszak miłej pani Wiosny. Król Mądralek z Wiosną przybył cały ród krasnali witał, wszyscy świetnie się bawili aż się gwiazdki rozświeciły. A kiedy zorza znów zaświtała i Wiosna krople rosy rozsiała to krasnoludki żwawo powstały by pięknie przybrać nasz świat wspaniały. Odtąd – gdy ciepła pora nastaje – świat się zieleni i kwitną gaje …Wiosna las stroi na czas majowy by wszyscy mogli poczuć jej powiew nowy….
Czego wszystkim życzymy i z tęsknotą szukamy wzrokiem – pierwszych zwiastunów WIOSNY…
M.H.

J. Tuwim i J. Brzechwa - wiersze

Mamy zaszczyt poinformować całą społeczność szkolną o wynikach konkursu recytatorskiego, który odbył się w dniu 1 marca zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Mojuszu. Laureatką II miejsca została uczennica naszego oddziału ,,zerówki” Julia Sychta. Nasza najmłodsza koleżanka wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima ,,Okulary”. Julia otrzymała ufundowaną przez organizatorów nagrodę za zajęcie II miejsca a pozostali uczestnicy naszego oddziału przedszkolnego nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A Rodzicom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie naszych uczestników.

M.H.


Przygody trzech urwisów - Jadwiga Kozieradzka

W dniu 22 lutego została odczytana w oddziale zerówki kolejna bajka. Tym razem to dłuższa książeczka autorstwa Jadwigi Kozieradzkiej z pięknymi ilustracjami Eryka Lipinskiego. Historia przygód pewnego chłopca jest szczególna ze względu na przekaz. Uczy miłości do bliskich, poświęcenia, oddania w sposób specyficzny.  Analogicznie treść bajki można porównać także do opowiadania L. Krzemienickiej pt. ,,Dobra chatka gdzie mieszka matka”. ,,Przygody trzech urwisów” ukazuje nierzeczywiste doznania chłopca, którego miłość do matki i oddanie jest przeogromne.  Danek z Danulewa w towarzystwie przyjaciół - psa Burka i kota Mruczka,  poszukują Wiosny, bo tylko jej nadejście może uleczyć chorą mamę. Grupa przyjaciół przemierza długą drogę, aby dostać się do zamku złej Zimy, która więzi Wiosnę. W drodze spotykają zimowe groźne miesiące,  mroźne wiatry, ale też spotykają mądrego szczura i dziadka Mroza towarzyszy podróży. Czy udało się chłopcu uniknąć kłopotów? W jaki sposób przechytrzył zimowych przeciwników? Czy Wiosna spełni marzenie małego Danka? Zapraszamy do lektury.

M.H.


Rekrutacja - przedszkolne

W pobierali udostępniono dokumenty dotyczące rekrutacji do przedszkola.


Karnawał i I-III

19 stycznia 2018 r. uczniowie klas I-III wspólnie bawili się podczas Balu Karnawałowego.

Pogodny nastrój, barwne stroje i chęć do zabawy  sprawiły, że tegoroczny bal możemy uznać za udany. Spójrzcie, jak wesoło bawiły się dzieci.

D.R.