Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zabawa andrzejkowa klas I-III

Każdego roku, pod koniec listopada, w naszej szkole odbywają się zabawy andrzejkowe. Uczniowie klas I-III bawili się przy dźwiękach znanych przebojów. Brali udział w zabawach z chustą animacyjną, każdy miał okazję pokazać swój talent taneczny, no i obowiązkowo musiał odbyć się słynny „ taniec z kapeluszem”. Wszyscy bawili się doskonale.

Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością zostaną długo w ich pamięci.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas wspólnej zabawy.

B.K.


Fundacja Dogtor - dogoterapia

W dniu 29 XI 2017 r gościem w oddziale zerówki była pani Natasza Pęcherzewska pracownik Fundacji Dogtor z Gdyni. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego od 15 lat zajmującą się dogoterapią. Prowadzi zajęcia wspomagające rozwój fizyczny, intelektualny, emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z udziałem specjalnie wyselekcjonowanych i wyszkolonych psów. Również jej celem jest wspomaganiem terapii osób niepełnosprawnych poprzez kontakt ze zwierzętami. Pani Natasza przyjęła zaproszenie na nasze zajęcia edukacyjne wraz ze swoim pupilem – Korfo - z wielką ochotą. Nam zależało by przybliżyła dzieciom w jaki sposób należy opiekować się żywym stworzeniem i nie traktować żadnego zwierzęcia jak pluszowej zabawki, którą odstawimy na półkę. Ta wizyta ściśle wiązała się z tematem kompleksowym zajęć ,,Nasi pupile” o których rozmawialiśmy przez cały tydzień z uczniami. Uczniowie poznali kilka ważnych zasad opieki nad psem, usłyszeli również cenne uwagi dotyczące w jaki sposób dotykać zwierzę, czego psy nie lubią, jak bronić się przed niespodziewanym atakiem ze strony psa. Nasz futrzany gość Korfo – okazał się bardzo cierpliwy – a w czasie prezentacji swoich psich możliwości – pięknie szukał w sali schowanych specjałów, dodawał, odejmował, mnożył oraz grał w specjalną psią grę w schowany smakołyk Dzieci za pozwoleniem opiekuna mogły Korfo – pogłaskać i wspólnie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Było naprawdę sympatycznie, a dzieci wykazały się jak nigdy spokojem o który prosiła pani Natasza. Mamy nadzieję, że ta lekcja była doskonałym przeżyciem dla naszych podopiecznych. Jednak najbardziej zależało nam na zrozumieniu, że opieka nad prawdziwym zwierzęciem jest niezwykle odpowiedzialna.  Decydując się na jakiekolwiek zwierzę – nawet to najmniejsze –  musimy pamiętać i mieć świadomość że, każde zwierzę potrzebuje stałej opieki, czułości, a wówczas będzie szczęśliwe wraz z tobą. Na zakończenie spotkania wręczyliśmy pani Nataszy specjalnie przygotowane podziękowanie a Korfo otrzymał zabawkę którą od razu bardzo polubił. My również otrzymaliśmy pamiątkowe widokówki z wizerunkiem naszego kudłatego gościa. Nie zabrakło także specjalnie wykonanych prac plastycznych z podobizną Korfusia.

M.H.


Urodziny pluszowego Misia

Przedszkolaki dnia 30 listopada obchodziły Urodziny Pluszowego Misia.  Dzieci tego dnia uczestniczyły w przeróżnych zabawach, konkursach, zgadywankach, quizach, tańcach. Nasze wielkie, przedszkolne, duże misie poczęstowały dzieci pysznym miodem na herbatniku. Nasi najmłodsi nauczyli się rymowanki „Niedźwiadek”.  Odpowiadali na pytania do tekstu o misiach.  Symbolicznie z okazji urodzin zdmuchnęli świeczkę urodzinową i odśpiewali 100 LAT.  Uczestniczyli w zabawach ze śpiewem, aerobiku z misiem, brali udział w konkursach sprawnościowych: bieg po buty, przeciąganki, kto więcej, kto wyżej, przenoszenie wykałaczek kuchenną rękawicą. Dzieci wykonywały również prace plastyczne, młodsza grupa  pomalowała farbami sylwetę buzi misia, natomiast starsze przedszkolaki pokolorowały i wycięły pacynki misia. Tak jak co roku rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. To była prawdziwa misiowa uczta.

Wychowawcy


35. rocznica śmierci ks. Bernarda Sychty

25 listopada minęła 35. rocznica śmierci patrona naszej szkoły – ks. Bernarda Sychty. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali akademię, podczas której przypomnieli postać tego wielkiego Kaszuby. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania kaszubskiego hymu „Tam dze Wisła…” . Później przedstawiono prezentacje o życiu i twórczości ks. Sychty, a na koniec zaprezentowano fragment dramatu literata z Puzdrowa pt: „Òstatnô Gwiôzdka Mestwina”.

Mestwin II był ostatnim z książąt Pomorskich, który nie doczekawszy się potomstwa zmuszony był oddać ziemie Pomorza Gdańskiego pod władanie księcia wielkopolskiego Przemysława II. Targany wątpliwościami i zaniepokojony przyszłością tych ziem podpisał  15 lutego 1282 w Kępnie umowę, na mocy której po jego śmierci ziemie Pomorza Gdańskiego przechodzą pod panowanie księcia Wielkopolski.

W postać Mestwina wcieliła się  Zuzana Lemke z klasy VI. Rola była trudna, bo wymagała opanowania znacznej ilości tekstu i wygłoszenia monologu. Gratulujemy Zuzi pomysłu na postać i talentu.

E.M.


11 listopada - fotorelacja