Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Występy cyrkowe w szkole

W zeszłym tygodniu do szkoły przyjechała grupa cyrkowa. Występowało dwoje artystów. Pani podzieliła nas na dwie rodziny. Rywalizowaliśmy ze sobą w zwijaniu wstążki, łapaniu piłeczki do puszki, podrzucaniu obręczy i balansowaniu rzeczami.  Drużyna Kowalskich wygrała. Klaun Wesoły Maksio pokazywał nam jak utrzymywał się na walcu, na którym położył deskę. Później był pokaz ognia, a następnie artysta kręcił się na kołkach wbitych w stół.  Występy cyrkowców bardzo się wszystkim podobały. 

Patrycja Wróbel, Karol Brzeziński


Owocowe szaszłyki

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki. 27 września przedszkolaki przyniosły różne owoce. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Dzieci tego dnia miały dużo pracy,  nadziewały owoce na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.  Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Anna Woźniak


Pokaz tańca El`Dance

U nas w szkole w zeszłym tygodniu w piątek odbył się pokaz grupy tanecznej El'Dance.

Instruktorzy zaprezentowali kilka tańców nowoczesnych.

Na końcu wszyscy zatańczyli razem z nimi.

Celem tej prezentacji było zachęcenie uczniów do zajęć tanecznych i wspólnej zabawy z instruktorami.

W programie tańce nowoczesne, towarzyskie i zasady savoir-vivre'u.

Taniec daje radość i energię oraz poprawę kondycji!

Zapraszamy wszystkich do zapisywania się on-line na stronie.

www.eldance.pl

lub telefonicznie

501 271 401

501 447 601


Kalendarz roku szkolnego

W pobieralni dostępny kalendarz roku szkolnego 2017/2018. Zawiera daty wywiadówek, konsultacji i dni wolnych od zajęć dydatycznych.


Witaj szkoło!

4 września zaczął się nowy rok szkolny 2017/2018. W tym roku czekają naszą szkołę duże zmiany. Dołączyła do nas klasa VII, co wiąże się  z nowymi przedmiotami i nowymi nauczycielami. Pojawiły się takie przedmioty jak: fizyka, biologia, chemia, geografia oraz język niemiecki.

 

Wychowawcą pierwszej klasy jest pani Danuta Ramczyk, drugiej klasy pani Beata Konkel, trzeciej pani Maria Suchta, czwartej klasy pani Karolina Serkowska, nauczyciel języka regionalnego-kaszubskiego. W klasach piątej i szóstej wychowawcami są pani Emilia Maszke i pani Weronika Radomska-Mayorov. Funkcję wychowawcy klasy siódmej sprawuje pani Krystyna Suchta-Gostkowska. Mamy dwie nowe sale lekcyjne (klasa komputerowa  i siedziba klasy czwartej). Lekcje języka kaszubskiego odbywać się będą w odrestaurowanym domku przy Parku Praw Natury.

 

Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy samych sukcesów i jak najmniej zmartwień .

Redakcja Sychtówki