Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ŁEBA- Park Dinozaurów

W dniu 11 V 2018 r odbyła się wycieczka autokarowa dla przedszkolaków ufundowana z funduszy Rady Rodziców. Park Łeba to świetne miejsce z mnóstwem atrakcji dla dużych i małych dzieci. Można tam spędzić cały dzień nawet bez chwili nudy! Dostępne atrakcje, których jest naprawdę bardzo dużo i są różnorodne przyciągają każdego uczestnika tak by mógł spędzić tam  niezapomniane chwile. Ukształtowanie terenu, naturalne walory a także bliskość morza czynią to miejsce nieprawdopodobnym w którym można się poczuć naprawdę wyjątkowo. Spacer ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny wzbogacał zainteresowanie  dzieci a w zakamarkach drzew można było zobaczyć 100 różnych gadów. Wśród nich dwa kolosy - Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów. Oprócz tych wspaniałych okazów gadów w ŁEBA PARKU można było zajrzeć do prehistorycznej chaty oraz groty, aby podejrzeć życie  Neandertalczyków. W ŁEBA PARKU nasi podopieczni  chętnie zobaczyli także mini ZOO, w którym zaobserwowali  kozy, owce, daniele oraz jelenie, osiołki, kangury i kucyki. Oprócz tego atrakcją dla naszych dzieci była Wioska Indiańska. To dopiero było indiańskie szaleństwo. Inne atrakcje Labirynt luster, Bajlandia  niepowtarzalna podróż do świata bajek widzianych w 3D na wyciągnięcie ręki wzbudziła szczególne zainteresowanie najmłodszych. Dużo by opowiadać o naszych wrażeniach. A zatem zapytajcie swoje pociechy. Plac zabaw, zakup drobnych upominków  i degustacja lodów zakończyła naszą wyprawę pełną żywiołowych reakcji dzieci. Zresztą zobaczcie sami – jak spędziliśmy czas na łonie przyrody.

M.H.


PSZOK SIERAKOWICE

W dniu 10 maja 2018 r najmłodsi podopieczni przedszkola i zerówka uczestniczyli w wycieczce do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sierakowicach. Pomysłodawcą przedsięwzięcia  była pani Sylwia Czaja, której serdecznie dziękujemy za podsunięty koncept. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim współpracownikom firmy  PSZOK osobom związanym z referatem ochrony środowiska  wydziału gospodarki zarządzania odpadami ( pani Ani Płotce, pani Martynie Lejkowskiej, pani Alicji Stenka) za wzorowe przygotowanie się do zajęć z naszymi wychowankami.  Wrażenia pozostaną w pamięci na długo, jak również i przede wszystkim dzięki uprzejmości pana Mariusza Laski kierownika referatu ochrony środowiska, który oprowadził nas po całym placu przedsiębiorstwa. Dziękujemy za precyzyjne wyjaśnienie tematu segregacji  i sposobu  wykorzystania wtórnego odpadów. Pojemniki na baterie, które nasi uczniowie ozdobili pod okiem miłych pań z całą pewnością będą wykorzystane przez dzieci. Było bardzo sympatycznie, wyjątkowo i  edukacyjne – w jednym zdaniu cytując słowa Konfucjusza – podsumowujemy : ,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Serdecznie dziękujemy wszystkim - uczniowie przedszkola w Puzdrowie.

Poniżej link do strony www Sierakowic, na której przeczytacie o tej wizycie.

http://www.sierakowice.pl/aktualnosc-288-dzieci_ucza_sie_o_pszok_u_zywa_lekcja.html

M.H.


Wiosny czas rozbudza nas w zerówce!

Kwiecień to jeden z tych miesięcy w roku, kiedy przyroda budzi się do życia. Z ziemi wyrastają kwiaty, z pąków – zielone liście, zwierzęta mają młode, gospodarze rozpoczynają pracę na roli. Dowiedzieliśmy się  w ten sposób jakie obowiązki spoczywają wiosną na rolnikach, poznaliśmy zwierzęta gospodarskie oraz ich domy i młode.  Poznaliśmy cyfrę 0. Czas przeznaczony na edukację matematyczną poświęciliśmy również na zapoznanie się z symbolami: <, > oraz =, porównywanie liczebności zbiorów oraz na klasyfikowanie elementów ze względu na kolor, wielkość i kształt. Odczytywaliśmy instrukcje i wykonywaliśmy zadania według kodu, odwzorowywaliśmy kształty z tablicy. Rozwiązywaliśmy proste zadania tekstowe. Ponadto w ramach edukacji językowej wyszukiwaliśmy rymujące się wyrazy, dokańczaliśmy podane przez nauczyciela zdania oraz szukaliśmy odpowiedzi na pytania związane z tekstem lub obrazkiem. Zastanawialiśmy się, czego rośliny potrzebują do życia. Stawialiśmy hipotezy, żeby przekonać się, czy mamy rację. W tym czasie poznaliśmy piosenkę zatytułowaną „Wiosna i pan ogrodnik”. Sprawdzaliśmy także, co wyrośnie z cebuli, i przy tej okazji poznaliśmy literę C, c. Pamiętaliśmy również o zabawach matematycznych i doskonaliliśmy umiejętność liczenia w zakresie 8 oraz utrwalaliśmy nazwy liczebników porządkowych. Kwiecień to także czas, kiedy na świecie wiele się mówi o ekologii. W naszym przedszkolu również omawialiśmy tematy proekologiczne. Ziemia jest tylko jedna, a w dodatku to nasz dom, dlatego każdy z nas powinien dbać o nią i szanować wszelkie bogactwa, jakich nam dostarcza. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Rozmawialiśmy o zjawiskach zagrażających środowisku i zastanawialiśmy się, jak im przeciwdziałać. Słuchaliśmy również bajek o tematyce ekologicznej. Uczestniczyliśmy aktywnie w apelu z okazji Dna Ziemi, podczas którego zaśpiewaliśmy piosenki pt. ,,Ekologia” ,,Leśne duszki”  oraz czynnie braliśmy udział w teatralnej inscenizacji pt. ,,Na ekologicznej ścieżce”.  Wiele czasu spędziliśmy na zajęciach dotyczących segregowania odpadów. Wiemy już, co oznaczają kolory pojemników do segregacji i jakie odpady możemy tam wrzucać. Wiemy także, co oznacza słowo recykling. Chcemy być eko! Na zakończenie ekozajęć odbył się quiz wiedzy ekologiczno-przyrodniczej oraz stworzyliśmy ekologiczne ośmiorniczki. To był naprawdę udany miesiąc! Ciekawe, co nas czeka w maju?

M.H.


Wycieczka do Gdyni

O naszej wycieczce do Gdyni na stronie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Zapraszamy do zapoznana się z relacją:

http://www.kaszubi.pl/o/gdynia/komunikat?id=2989


Królewna Lenka i Calineczka - Aneta Krella-Moch

W dniu 26 kwietnia została odczytana ostatnia bajka w oddziale zerówki. "Królewna Lenka i Calineczka" to bardzo ciekawa historia, troszkę zawiła, z przeskokami między snem i jawą. Nie mniej jest to jej atut, bo wpływa na zaskakujące zakończenie książki. Tym razem Lenka nie ma dla nas żadnego morału, zwraca jednak uwagę na to, że czasem trzeba wykazać się cierpliwością (której czasami naszym dzieciakom brakuje). Pewnego razu królewna Lenka bawiąc się wraz z przyjaciółmi w pałacowym ogrodzie (który był nieco niezwykły) natrafiła na małą opuszczoną szklarnię. W jej wnętrzu dzieci znalazły tajemniczą księgę oraz kilka torebek z ciekawymi nazwami. „Smocza lilia”, „Rajski ptak”, „Kangurza łapa”. Tajemnicze nazwy pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a znajomość bajek sugeruje, że z nasion muszą wyrosnąć magiczne rośliny z niezwykłymi niespodziankami. Na jednej z nich widniał napis CALINECZKA, a w środku znajdowało się nasionko. Lenka i jej towarzysze, tak jak chyba wszystkie dzieci, znały bajkę o Calineczce, także z zapałem posadziły nasionko i czekały, czekały .... Czy z nasionka wyrósł kwiatek? Czy w kwiatku była malutka dziewczynka? tak jak to Hans Christian Andersen opisał? Niech pozostanie to dla Was niespodzianką :) Przeczytajcie koniecznie zbyt wiele bym zdradziła – a opowiadanie przyznam zaskakująco edukacyjne.

M.H.