Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Konkurs ozdób wielkanocnych - Somonino 2009

Ten konkurs to już tradycja w gminie Somonino. Ze stroikami i palmami startują w nim młodzi ludzie z terenu całego powiatu - nasza szkoła także wzięła w nim udział. Komisja oceniająca prace miała niezły orzech do zgryzienia, bo spod rąk dzieci i młodzieży wychodzą istne cudeńka. W tym roku było podobnie.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 34 szkół i innych placówek oświatowych z terenu powiatu kartuskiego. Nasza szkoła prezentowała dwie prace techniczne. Klasa "0" przygotowała wraz z panią M. Herczuk stroik wielkanocny, zaś klasa II wraz z panią J. Grzenkowicz - palmę wielkanocną.

Sukces odniosła palma wielkanocna wykonana przez uczniów klasy II - zajęła ona III miejsce w kategorii najpiękniejsza palma kl. I-II. Nagrodę odebrała przedstawicielka klasy II - Weronika Cieplińska. Gratulujemy.


Apel poświęcony IV rocznicy śmierci Jana Pawła II

W dniu 3 kwietnia br roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony IV rocznicy śmierci Ojca Świętego - Jana Pawła II.

Uroczystość została perfekcyjnie przygotowana pod kierunkiem pani Teresy Piotrowskiej wraz z uczniami klasy V. Pomimo iż brakowało słów w trakcie przedstawienia, idealnie dobrana muzyka, sposób poruszania dzieci, gesty i ruchy jednoznacznie wyrażały treść.

Motywem przewodnim była walka dobra ze złem, o które tak zabiegał Ojciec Święty. Nie zabrakło również obrazów przedstawiających sceny od Stworzenia świata aż do śmierci Papieża.

Całości montażu ruchowo-muzycznego dopełniała dekoracja holu, przedstawiająca ilustracje z życia Jana Pawła II na których widniał zawsze obok drugiego człowieka. Choć uroczystość miała charakter melancholijny, wymagający zadumy i zastanowienia był jednocześnie wspaniałą lekcją historii o najważniejszej osobowości świata.


Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

W dniu 23 marca br. odbyło się w naszej szkole radosne spotkanie z okazji pierwszego dnia wiosny. W tym dniu uczniowie klasy II i zerówki pod kierunkiem p. M. Herczuk i J. Grzenkowicz przygotowali ciekawe przedstawienie, aby wesoło i kolorowo przywitać wiosnę.

Uczniowie zaprezentowali najnowszą kolekcję mody "Wiosna 2009". Stroje były bardzo pomysłowe - swym blaskiem i kolorystyką przedstawiały prawdziwą wiosnę. Muzyka stanowiąca podkład podczas prezentacji porywała wszystkich do tańca. Wszyscy dobrze się bawili, a po minach widać było zadowolenie.

Wiele emocji wzbudziła też zabawa zaprezentowana na sam koniec tego wyjątkowego dnia. Uczniowie otrzymali rysunki związane z wiosną. Zadanie nie było takie łatwe do pokonania, gdyż dzieci musiały wykazać się pomysłowością, aby najpiękniej wykleić i udekorować swój rysunek. Następnie każda klasa zaprezentowała swoje dzieło. A efekty tej syzyfowej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii. Zapraszamy.


"Królowa Śniegu"

W dniu 13 marca br. Dzieci z zerówki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. "Królowa Śniegu", na które zostały zaproszone przez p. Dyrektor Przedszkola w Sierakowicach, panią L. Fularczyk. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. M. Herczuk. Z zainteresowaniem dzieci obejrzały spektakl, który dostarczył im wiele wzruszeń i emocji, a także dał możliwość uczestniczenia w ciekawych zabawach przygotowanych przez aktorów. Dzieciaki naśladowały lot i dźwięki starego ptaka kruka, tańczyły z bohaterem baśni Kayem. Pomagały w szukaniu chłopca, włączając się do dialogów aktorskich. Fascynująca przygoda po krainie śniegu i lodu wzruszała nie jedno serduszko najmłodszych widzów. Po zakończeniu przedstawienia mogliśmy również zintegrować się z grupą "sówek&" - najstarszą grupą dzieci przedszkolnych, a także ich opiekunką p. Irenką.

Nie zabrakło słodkich cukierków, które przynieśliśmy dla osłodzenia spotkania.

Dzieci z Puzdrowa zaprezentowały przygotowane piosenki "Pan Wróbelek", "Witaj Wiosno", a także wspólnie z "sówkami" wykonały plakaty pt. "Czekamy na wiosnę". To integracyjne spotkanie bardzo podobało się naszym dzieciom. Po powrocie do naszej szkoły wykonaliśmy prace plastyczne na temat baśni. Zostaną przesłane wraz z listem do grupy "sówek&". Kolejne spotkanie, na które czekamy z niecierpliwością odbędzie się w kwietniu. Choć chwile spędzone w przedszkolu szybko minęły, dostarczyły naszym dzieciom wielu radości, i o to chodziło!


Wielkopostne rekolekcje

W dniach 4-6 marca br. dzieci naszej szkoły uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych. Aby prawdziwie je przeżyć, dzieci wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyły w mszy świętej, którą poprowadził ks. proboszcz, angażując naszych wychowanków w trakcie kazania do przemyśleń na temat: mądrości i wiedzy. Przybliżył historię świętego Kazimierza - królewicza polskiego z rodu Jagiellonów wychowanka Jana Długosza. Kolejne dni rekolekcji prowadził katecheta szkolny p. J.Piotrowski, który z uczniami odmówił gorzkie żale, różaniec - wraz z drogą krzyżową upamiętniającą męczeństwo i śmierć Chrystusa. Uczniowie obejrzeli również film biblijny, a także śpiewali pieśni religijne. Radość przeżywania Rekolekcji Wielkopostnych w szkole to element budujący naszą wspólną pobożność i wiarę.