Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2008 r. w Szkole Podstawowej w Puzdrowie odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyło całe grono pedagogiczne wraz z dyrektor szkoły panią Mirosławą Masową.

Uroczystość ta, miała jak zawsze podniosły i wyjątkowy charakter, a przyjazny nastrój tej chwili był elementem dopełniającym i podkreślającym relacje dwupodmiotowe, w których można było dostrzec szacunek dzieci dla twórczego trudu nauczycieli oraz twórczej roli dziecka. Starannie przygotowany repertuar okolicznościowy wykonany przez dzieci z klas II-III (pod kierunkiem p. Justyny Grzenkowicz, Marii Suchta) oraz dzieci z koła taneczno-ruchowego p. Małgorzaty Herczuk - urzeczywistniony został w postaci montażu słowno-ruchowo-muzyczno-instrumentalnego. Montaż ten ukazał obraz osobowości każdego jej uczestnika w sposób niezwykle efektowny.

Wrażliwy odbiór cudzych przeżyć, niesienie radości i uśmiechu - to zasługa tych najmłodszych uczniów, od których nauczyciele usłyszeli mnóstwo miłych i ciepłych słów:
"Niechaj w dobrym zdrowiu płyną Wasze dni,
niech się staną jawą Wasze piękne sny.
Niechaj trud Wasz zawsze plon obfity da,
niechaj wartość Waszą cała Polska zna..
za to wszystko co jeszcze dla nas jest tajemnicą - składamy Wam
Nauczycielom gorące życzenia."

Z szacunkiem, skupieniem na twarzach wysłuchano popisów aktorskich, za które wszystkim uczestnikom tego programu podziękowała pani dyrektor Mirosława Masowa wypowiadając słowa: "Niech życzenia i podziękowania skierowane w stronę nauczycieli będę wyrazem wdzięczności za trud wkładany w naukę i wychowanie każdego ucznia a zarazem obietnicą, że czas spędzony w szkole nie będzie stracony."


Zdrowy styl, zdrowe odżywianie

Nawyki żywieniowe to podstawa zdrowego stylu życia, o czym nie zawsze wiedzą dzieci, a nie pamiętają rodzice. Dlatego też w grupie sześciolatków oprócz rozmów, odwoływania się do doświadczeń i przeżyć mówiących o przyzwyczajeniach żywieniowych stworzono okazję do samodzielnego przygotowania sałatki owocowej, która okazała się witaminową bombą owocową! No cóż, najpierw troszkę pracy, a potem owocowa degustacja!!! Smacznego!


Wesoły Maksiu i inni

Do tych cyrkowych popisów nie lada potrzeba sprytu, sprawności i koordynacji ruchowej i wzrokowej, co udowodnił wszystkim dzieciom - wesoły Maksiu podczas popisowego występu w szkole w dniu 26 września 2008 r.

Wesoły klaun Maksiu rozbawił dzieciaki swoimi zabawnymi sztuczkami, ale również dał możliwość wykazania się sprawnością ruchową i umysłu jej uczestnikom. Tak więc trzeba było sprostać nie łatwym zadaniom, które chętnie podejmowały dzieci z wszystkich klas. Oczywiście było mnóstwo śmiechu i radości, aż żal było wracać na lekcje!


Właściwe zachowania uczniów z Puzdrowa

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata, która przypadała na dni 19, 20 i 21 września, była naprawde pracowitymi Dniami dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Puzdrowie. Jej celem bylo promowanie postaw ekologicznych dzieci, ale również działań mających na celu ochrone środowiska, pokazującą jak szanować i nie szkodzić Ziemi, która jest matką wszelkiego życia. Tak więc uczniowie Szkoły Podstawowej w Puzdrowie obchodzili jej święto pod hasłem:

STOP! ZABRANIAM! ZAKAZUJĘ! ŚMIECI W WORKI SIĘ PAKUJE!

Tu każdy z dzieciaków doskonale zna znaczenie tych słów - i wie, jak stosowac je w rzeczywistości.To pierwszy krok przypominający o zobowiązaniach wobec naszej planety. W tym celu przygotowano miniaturę Ziemi, która była symbolem radości i zadowolenia z ich ekologicznych postaw. Uczniowie wiedzieli, co przedstawia ten symbol, ktory towarzyszył im w czasie sprzątania. Podobnie jak miniatura przedstawiająca kosz na śmieci - z wyraźnym hasłem: "Deszczyk pada, słońce świeci, a ja ciągle kocham śmieci!" - przyciągała uwagę mieszkanców Puzdrowa i przejażdzających kierowców. Młodsze klasy 0-III sprzątały najbliższe otoczenie placówki - ogród, boiska, plac zabaw, natomiast uczniowie klas IV-VI teren pobliski i okolice. Zaopatrzeni w rękawice i worki dzieciaki wyruszyły na ratunek Ziemi. Ich worki szybko były pełne..., a było co zbierać!!!!!!!!!!! Byli zaskoczeni tym, co było w workach i czegóż to ludzie nie wyrzucają! Mimo kaprysnej pogody, która towarzyszyła podczas akcji - to i tak działanie było kolejnym sukcesem ekologicznym kształtującym u dzieci szacunek do przyrody, uwrażliwiania na jej piękno i uświadamiającym koniecznośc troski o jej ochronę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale cieszymy się że w ten sposób i przez tak niewielki gest mogliśmy coś pozytywnego zrobic. Mamy nadzieję, że taka otwatrośc na świat nie pojdą na marne i zachęcą całą społecznośc do włączenia się w jej przebieg w następnych latach - czego z całą pewnością życzyła by sobie Ziemia!!!


Wycieczka do Kluk i Czołpina

13 września 2008 r. uczniowie uczęszczający na język kaszubski wybrali się na wycieczkę do Kluk, miejscowości położonej nad Jeziorem Łebskim i Czołpina, w którym uczniowie mieli okazję podziwiać piękne widoki z wysokiej na 25 m latarni morskiej. Latarnię tę zbudowano w 1875 roku.