Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ślubowanie pierwszaków

Obchody Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Puzdrowie połączone są co roku z uroczystością przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Pani dyrektor pasowała wszystkich pierwszkaów na ucznia, wychowawczyni klasy pierwszej, pani Danuta Ramczyk podarowała swoim wychowankom słodkie upominki.
Jako ciekawostkę dodam, iż w Niemczech wszyscy uczniowie w pierwszym dniu swojej nauki w życiu również otrzymują papierowe tuby ze słodyczami, które nazywane są tam "Tüte".


Teatr rozmaitości w Sierakowicach

15 października dzieci obejrzały przedstawienie teatralne "Wesoła rodzinka", które odbyło się w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka w Sierakowicach. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z dziećmi 6-latków - spotkanie integracyjne grup.


Wycieczka do Kościerzyny

Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne "Pan Andersen" w wykonaniu aktorów z Wrocławia, zorganizowane przez Narodowy Teatr Edukacji. W jednej sztucezobaczyły trzy oddzielne historie bohaterów baśni: Calineczkę, Brzydkie Kaczątko oraz Nowe szaty Cesarza. Każda ze sztuk nawiązywała do podstawowych wartości jak miłość, dobroć, tolerancja, przyjaźń, prawda, tak ważnych w życiu każdego człowieka. Podczas trwania spektaklu aktorzy przedstawiali humorystyczne zdarzenia, dzięki którym dzieci ożywiały się, śmiejąc się na głos. Pomagały również - włączając się do dialogów aktorskich - wspólnie rozwiązywały problemy bohaterów baśni.


Bajdocja

Kraina zabaw dla dzieci - Bajdocja - to miejsce, gdzie można miło, wesoło i radośnie spędzić czas. Tory przeszkód, zjeżdżalnie, basenowe kulki, wiszące liny, dmuchany domek to wyjątkowe atrakcje, dzięki którym każde dziecko mogło spędzić czas tak, jak chciało, jednocześnie sprawdzając swoje umiejętności sportowe: sprawność, zwinność, spryt, szybkość. Uśmiechnięte twarze, spocone głowy - były gwarancją wspaniałej zabawy.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

Rok szkolny rozpoczął się 3 września 2007 r. Oprócz standardowego spotkania z wychowawcami, na uczniów czekało kilka nowości. Od tego roku szkolnego dyrektorem szkoły jest pani Mirosława Masowa, dotychczasowa pani dyrektor Teresa Piotrowska nadal będzie uczyć języka polskiego. Do dyspozycji uczniów jest otrzymana na koniec czerwca pracownia komputerowa (10 stanowisk). Nowością jest również to, że najmłodsi uczniowie będą uczyć się języka angielskiego.