Uczymy się ratować życie

 

Dnia 20.11.2018r. uczniowie klas I-III oraz klasa IV uczestniczyli w zajęciach na temat udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Zajęcia prowadzili nauczyciele, którzy otrzymali  certyfikat ukończenia kursu pt. „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą się zwrócić o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się przeprowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby poszkodowanej.         W trakcie zajęć praktycznych uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej. Wykorzystując manekin, dzieci uczyły się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Uczniowie ćwiczyli oddechy oraz uciski ratownicze. Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze i dokonać 30 ucisków klatki piersiowej.

Na sam koniec zajęć był „mini egzamin”, który sprawdzał zdobyte umiejętności. Wszyscy zdali go śpiewająco 🙂 Świetnie poradzili sobie z ułożeniem poszkodowanego w pozycji bocznej, prawidłowo „powiadomili” o wypadku pogotowie ratunkowe oraz wykonali czynności reanimacyjne na manekinie . Gratulujemy wszystkim zdobytych umiejętności 🙂

Beata Konkel

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

Szkoła Podstawowa im. ks. Bernarda Sychty

w Puzdrowie

Puzdrowo 32, 83-340 Sierakowice