Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć!

W minionym tygodniu przedszkolaki realizowały projekt badawczy – Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć. Dzieci podczas zajęć uczyły się zasad zdrowego żywienia,  dowiedziały się, skąd się biorą warzywa, które części poszczególnych warzyw są jadalne, jak wygląda proces ich dojrzewania i zbioru. Dzieci miały również okazję do poznania smaków różnych warzyw i owoców.

Dowiedziały się, że warzywa w postaci surowej są najzdrowsze, mają najwięcej witamin. Witaminy są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju, zachowania zdrowia i energii do zabawy. Dzieci dowiedziały się również jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna – to podstawa Piramidy. Dlatego też uprawialiśmy codziennie gimnastykę, wychodziliśmy na podwórko. Dzieci przygotowywały sok owocowy i robiły sałatkę owocową wg. własnych upodobań.

 

Na podsumowanie stworzyły  prace plastyczną -owocowe drzewo. Mamy nadzieję, że udział dzieci w tych warsztatach przyczyni się do tego, że chętniej będą sięgały po owoce i warzywa, zwiększy się ich świadomość na temat zasad zdrowego odżywiania oraz znaczenia aktywności fizycznej.

 

A.W.

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

Szkoła Podstawowa im. ks. Bernarda Sychty

w Puzdrowie

Puzdrowo 32, 83-340 Sierakowice