FESTIWAL FOTEL ONLINE 2021

Festiwal Fotel online 2021 r.

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza przy udziale Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański zaprosił nas do wspólnego oglądania spektakli teatralnych. Festiwal Fotel 2021 online dobiegł końca. To były dwa wspaniałe, pełne pozytywnych emocji dni. Zerówka miała okazję obejrzeć 4  cudowne spektakle online dzięki którym poznali bohaterów niezwykłych przygód w dniach 23-24 września w szkole i w domu. Transmisja Juszkowo zapewniła zabawne i pouczające spektakle a edukacyjny charakter festiwalu i kreatywne karty pracy dotyczące bohaterów przygód pozwoliły rozwinąć i usystematyzować wiedzę dzieci. Mocno wzruszeni uczniowie poznali także kulisy i tajniki aktora lalkarza, który wcielając się w różne postaci za pomocą kukiełek, pacynek, lalek mogli zobaczyć ich gwiazdorskie kompetencje aktorskie. W ten sposób dzieciaki obejrzały:

 

Bajkę „O Piecuchu Najwspanialszym” Teatru Barnaby.

Spektakl ten miał ciekawą formę gdyż występowały figury drewniane. W bajce przedstawiana  jest historią jednego z trzech synów starego króla, który bardzo chce udowodnić́ ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Dosiada więc czarodziejskiego konia, chwyta nie mniej magiczną szablę, która pokona każdego konia i wyrusza na wyrusza więc na podbój świata. Na swojej drodze napotyka wiele przygód i zagadek do rozwiązania. Czy pokona smoka i bezpiecznie ukończy podróż?   Zapytajcie swoje dzieci, bo my to już wiemy!

 

Trupa Pana Wnuka – „Pan Mniam Mniam”

To historia o pewnym chłopcu. Tomek Grymasiński to spory urwis, a do tego straszny niejadek. Gdyby mógł, czerpałby niezbędną energię jedynie z zabawy. Gdy pewnego dnia mama chłopca po raz kolejny ostrzega go przed zbyt ścisła dietą, Tomek zapada w długi sen. A to co mu się przyśni już na zawsze zmieni jego podejście do jedzenia. Owiany złą sławą Pan Mniam Mniam, rzekomy porywacz niegrzecznych dzieci, które mało jedzą, wtargnie w umysł śpiącego chłopca. Okrutny Pan Mniam Mniam postanawia chłopca zjeść. Choć Tomkowi udaje się uciec przy pomocy Szeregowego Truskawki to i tak niczego się nie nauczył i postanawia po raz kolejny sprowokować porywacza Mniam, Mniam.  Czy i tym razem chłopcu się upiecze przebiegłość?

 

TeatRyle – „Mój Przyjaciel Pies”

„Mój przyjaciel pies” to pełen humoru spektakl dla dzieci . Opowiada historię pewnego Misia, który w drodze do sklepu po jajko spotyka biednego, głodnego i bezdomnego psa. Bardzo chciałby go zabrać do domu, ale Tata Niedźwiedź nie lubi piesków, dokuczyły mu bowiem, kiedy jeszcze żył w lesie. Czy małemu Misiowi  uda się zaprzyjaźnić z psem? Czy tata zgodzi się by pies zamieszkał u nich pod łóżkiem? Jaką rolę odegra pojawienie się groźnego i podstępnego Lisa? My znamy sekret bajki a wy nas zapytajcie!

 

Teatr Lalki i Aktorki – „Mam emocje”

Oktawiana Balbina Koturbińska, ukochana wnusia swojej babci, za sprawa bujnej wyobraźni wyrusza w barwną podróż pełną emocji. Dziewczynka mierzy się ze swoją złością, poznaje niepohamowaną radość, oswaja strach i koi rozdrażnienie chwilą ronienia łez. W spektaklu wykorzystane zostały techniki audiowizualne, które pozwalały wtopić się głównej bohaterce i jej animatorce w białą niepozorną scenografię, a następnie przenieść w dotychczas nieosiągalne przestworza. Przedstawienie pokazuje, że żadna emocja nie jest zła, kiedy rozumiemy jej pochodzenie, a następnie potrafimy nad nią panować. A czy ty potrafisz nad nimi zapanować?

A to nasza odpowiedź i wrażenia po spektaklach. Sami zobaczcie – zapraszamy.

Skip to content