PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika

15 października 2021 r. uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki szkolnej.  

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W uroczystość tą zaangażowała się klasa VI. Lilianna, Marysia, Jakub, Ania i Nikola przygotowali dla swoich młodszych kolegów bajkowe przedstawienie.  

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom i drobny upominek. 

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności. 

Skip to content