Wizyta górnika

23 listopada uczniów zerówki i przedszkola odwiedził niezwykły gość, wujek Marcela z zerówki – Pan Marian Stefański, który jest górnikiem.
Przybycie górnika do przedszkola było dla dzieci nie lada przeżyciem – odświętnie ubrany, dumnie kroczący, z wspaniałą czapką na głowie, wzbudził w dzieciach duże zainteresowanie oraz sympatię. Opowiadał dzieciom jak wygląda Jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy strój galowy. Dzieci dowiedziały się między innymi jak nazywa się piękna czapka na głowie górnika, że górnicy witają się i żegnają słowami – „Szczęść Boże”, dlaczego górnicy mają przy sobie szpadę, za co otrzymał medale dumnie zdobiące Jego mundur oraz jakie zwierzątka mieszkają w kopalniach, i że można je oswoić. Pokazał dzieciom za pomocą węgla, jak wygląda górnik po całym dniu pracy;) Pan Marian podzielił się również z dziećmi swoją pasją, którą są biegi dlugodystansowe, wziął udział w wielu maratonach, za które otrzymał medale, które przyniósł ze sobą, aby pokazać dzieciom.
W podziękowaniu za przybycie i ciekawe opowieści nasz gość otrzymał między innymi piękny rysunek wykonany przez dzieci. A dzieci oprócz dużej dawki wiedzy otrzymały od Pana Górnika odrobinę owoców jego ciężkiej pracy, jakże cenny węgiel😊
Sredecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny, za wspanialą prezentację swojej osoby oraz swojej pracy, która bez wątpienia jest jego wielką pasją. Dziękujemy także Marcelowi, uczniowi zerówki oraz jego mamie Pani Karolinie Kufel za możliwość ugoszczenia tak niezwykłej osoby.

Skip to content